راهنمای کامل لیزر موهای زائد

  • 26 مهر 98
  • 323 بار مشاهده شده
  • از 0 رأی
راهنمای کامل لیزر موهای زائد

1. بهترین مکان برای لیزر موهای زائد

کلینیک یا سالن آرایشی که شرایط زیر را داشته باشد؛ می تواند بهترین مکان برای لیزر موهای زائد باشد:

از دستگاه لیزر مو کندلا الکساندرایت و کندلا یگ استفاده کند.

سابقه طولانی  همکاری با متخصصین لیزر مو باتجربه و حرفه ای و متخصصین پوست و مو داشته باشد.

هزینه پکیج های لیزر موهای زائد در آن مرکز با توجه به خدماتی که ارئه می دهد؛ مناسب باشد. 

افرادی که قبلاً در همان کلینیک لیزر مو انجام داده‌اند رضایت کامل داشته باشند.

کلینیک یا سالن زیبایی از دستگاه لیزر مو خود استفاده کند و آن را اجاره نکرده باشد.

برگه سرویس دوره ای دستگاه لیزر مو به روز باشد.

سایت یا صفحات مجازی در دسترسی داشته باشد که اطلاعات مرتبط با لیزر مو، تعرفه ها و زمانبندی لیزر موهای زائد و تخفیفات ویژه را به اطلاع اعضا برساند.

2. مطمئن ترین فرد برای لیزر 

بهترین گزینه برای انتخاب تکنسین لیزر مو،. پزشک متخصص پوست و مو است که مدرک کار با لیزر کندلا الکساندرایت را نیز دریافت کرده باشد در صورتی که پزشک متخصص در مطب خود از لیزر کندلا الکساندرایت استفاده کند نتیجه به دست آمده به مراتب ایمن تر و مطمئن تر است.

3. ایمن ترین دستگاه لیزر موهای زائد

تکنولوژی پیشرفته لیزرهای کندلا سری جنتل پرو شامل لیزر کندلا الکس و کندلا یگ، کاملاً خاص، ایمن و موثر طراحی شده اند و از آنها می توان به راحتی  برای حذف  موهای زائد نواحی وسیع بدن مانند پاها و کمر حتی برای پوست های تیره نیز استفاده کرد. میزان دردی که حین لیزر موهای زائد احساس می شود در دستگاههای لیزر کندلا الکس ۲۰۱۹ و کندلا یگ ۲۰۱۹ به طور قابل توجهی  کاهش یافته است و این لیزرها به عنوان ایمن ترین دستگاههای لیزر مو مورد تایید FDA هستند.

4. تفاوت لیزر کندلا الکس و کندلا یگ

لیزرهایی که طول موجهای کوتاهتری دارند مثل لیزر کندلا الکساندرایت بیشتر جذب ملانین مو می شوند، بنابراین می توانند تاثیر بهتری روی موهای نازکتر بگذارند. البته طول موج کوتاهتر آنها، کاربردشان را به پوست های روشن محدود می کند.

اما لیزرهایی که طول موجهای بلندتری دارند مثل لیزر کندلا YAG برای پوست های تیره تر مناسبند چون می تواند از ملانین اپیدرم عبور کرده و جذب ملانین مو شود. اما چون توسط ملانین کمتری جذب می شود؛ حذف کامل موها با آن نیاز به تعداد جلسات بیشتری دارد.

5. سابقه لیزر موهای زائد

سابقه لیزر موهای زائد با دستگاههای پیشرفته امروزی از سال ۱۹۹۷ گسترش پیدا کرد و این روش در آمریکا با هدف کاهش دائمی موهای زائد توسط سازمان غذا و دارو یا همان FDA مورد تایید قرار گرفت.

6. سابقه شرکت کندلا

شرکت کندلا از سال 1970یکی از شرکت های پیشرو با برندی معتبر در تولید دستگاههای لیزر زیبایی و درمانی در آمریکا بوده است که با بهره گیری از خلاقیت و تخصص مهندسان مجرب و درنظر گرفتن اصلی ترین نیازهای مشتری توانسته دستگاههای ایمن، موثر، پیشرفته، مقرون به صرفه و پرکاربردی تولید که که از همه نظر نیازهای خریداران و بیماران را مرتفع کند. شرکت کندلا با بیش از 20 سال سابقه، نمایندگان انحصاری و دفاتر فروش متعددی در سراسر جهان دارد.

7. اولین دستگاه لیزر الکساندرایت

لیزر الکسانداریت اولین بار توسط شرکت AlliedSignal به عنوان یکی از پیشرفته ترین و باکیفیت ترین دستگاههای لیزر به منظور استفاده در مراکز دولتی و ارتش تولید شد. اما به تدریج کاربرد این دستگاه (با طول موج 755 نانومتر) در حذف موهای زائد، توجه زیادی را به خود جلب کرد.

8. لیزر کندلا الکساندرایت چگونه کار می کند؟

دستگاه لیزر کندلا با مدل جنتل لیز پرو یا دستگاه کندلا الکس از میله های کریستالی الکساندرایت با قطر 0.3 تا 0.7 و طول 7.6 تا 10 سانتی متر  به عنوان منبع لیزر یا واسط استفاده می کند. نحوه عملکرد لیزر مو الکساندرایت به اینصورت است که طول موج خاصی از نور را توسط فلش لامپ های پالسی، لامپ های قوس پیوسته یا دیودهای لیزری در طیف فروسرخ (755 نانومتر) ساتع می کند که به آن لیزر نور قرمز نیز می گویند. این نور توسط ملانین مو جذب شده و با حرارت تولید شده فولیکول های مو را تخریب می کند.

9. تفاوت دستگاههای تقلبی و اریجینال لیزر مو کندلا

برای تشخیص دستگاههای تقلبی و اریجینال لیزر مو کندلا بهتر است زمانی که به کلینیک مراجعه میکنید حتماً برچسب دستگاه را چک کنید تا مطمئن شوید لیزر موهای زائد شما با دستگاه کندلا الکساندرایت انجام می شود و دوماً این دستگاه اوریجینال است و از خود شرکت آمریکایی کندلا وارد شده است. باید به برچسب مخصوص دستگاههای کندلا نیز حتما توجه کنید.

10. چه انتظاراتی باید از جلسه اول لیزر موهای زائد داشته باشیم؟

پس از انجام لیزر به خصوص در جلسه اول لیزر که حجم موها زیاد است باید انتظار بروز علائمی مانند قرمزی، سوزش و تورم را طی چند ساعت اول پس از انجام لیزر مو با دستگاه کندلا الکس داشته باشید.

به یاد داشته باشید که در جلسه اول تنها کمتر از 20% از موهای زائد شما تحت تاثیر لیزر کندلا الکس قرار می گیرد و مابقی موهای زائد طی جلسات بعدی از بین خواهند رفت.

برخی از موها فورا از ریشه مو خارج می شوند درحالیکه مابقی ممکن است طی یک هفته شروع به ریزش کنند. بنابراین طی دو هفته پس از انجام اولین جلسه لیزر موهای زائد، با ریزش موی نسبتا زیادی روی پوست خود مواجه خواهید شد.

تاحدودی احساس درد و ناراحتی اجتناب ناپذیر است. اکثر بیماران درد ناشی از لیزر را شبیه ضربه های یک کش لاستیکی روی پوست تجربه می کنند.

طی جلسات لیزر موهای زائد با دستگاه کندلا الکس، معمولا بیماران از اینکه ناحیه لیزر شده به شدت عرق می کند و موجب احساس سوزش درآن ناحیه می شود؛ شکایت می کنند. این عوارض طبیعی است و طی چند روز خودبخود از بین می شود.

11. باید ها و نبایدهای جلسه اول لیزر موهای زائد

بهتر است از انجام فعالیت های ورزشی حدود 24 ساعت پس از جلسه اول لیزر موهای زائد پرهیز کنید.

دوش گرفتن با آب سرد پس از حذف موهای زائد اشکالی ندارد اما از صابون زدن به پوست خودداری کنید.

پس از اولین جلسه لیزر مو با دستگاه کندلا الکساندرایت، برنزه کردن یا گرفتن حمام آفتاب و قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت طولانی اصلا توصیه نمی شود.

استفاده از کرم پودر یا کانسیلر بعد از اولین جلسه حذف موهای زائد صورت جایز نیست.

12. تبلیغات نادرست برای لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زائد آنقدر بالاست که افراد معمولی نمی توانند آن را انجام دهند.

لیزر موهای زائد برای افرادی که پوست بسیار تیره‌ای دارند؛ مناسب نیست.

پوست های آفتاب سوخته و یا برنزه شده توسط دستگاه های لیزر کندلا الکس قابل درمان هستند.

هیچ مویی بین جلسات لیزر موهای زائد رشد نخواهد کرد.

هر ناحیه از بدن فقط با یک جلسه لیزر به طور دائم درمان می شود.

نتیجه حذف موهای زائد با دستگاه کندلا الکس تفاوتی با دستگاههای دیگر لیزر مو ندارد.

لیزر موهای زائد هیچگونه دردی ندارد.

می توان حذف موهای زائد را با هزینه بسیار پایین توسط لیزر با کیفیت بالا انجام داد.

حذف موهای زائد با لیزر هیچ گونه عوارض جانبی ندارد.

با انجام یک جلسه لیزر طولانی مدت، موهای زائد بدن به طور کامل و دائمی از بین میرود.

حذف موهای زائد برای تمام انواع پوست ها با لیزر کندلا  الکساندرایت امکان پذیر است.

13. تفاوت لیزر مو کندلا سری جنتل پرو با سایر دستگاههای لیزر مو

در دستگاه لیزر کندلا الکس 2019 با طراحی سیستم خنک کننده DCD و ACC که از اسپری کریوژن یا دمیدن هوای خنک روی پوست قبل و بعد از تابش هرپالس لیزر استفاده می کند، بالا رفتن حرارت و تحریک پوست تا حد زیادی کاهش پیدا کرده و به همان میزان عرق کردن پوست نیز پس از انجام لیزر کاهش می یابد.

دو نوع از سیستم های خنک کننده تاکنون در دستگاه لیزر کندلا سری جنتل پرو طراحی شده است:

1. اسپری کریوژن: در این نوع سیستم خنک کننده کریوژن چند میلی ثانیه قبل و بعد از پالس لیزر پوست مستقیماً روی پوست اسپری شده و به خنک شدن پوست کمک می کند.

2. سیستم هوای خنک: در این سیستم خنک کننده هوای سرد با دمای منفی ۳۴ درجه سانتیگراد روی پوست دمیده شده و بافت های اطراف ریشه مو و پوست ناحیه لیزر شده را خنک می کند.

اصلی ترین تفاوت لیزر مو کندلا با سایر دستگاههای لیزر موهای زائد تعبیه این سیستم های خنک کننده به منظور کاهش درد و ناراحتی بیمار حین لیزر موهای زائد است.

14. چرا برای تکمیل لیزر مو نیاز به جلسات متعددی در فواصل زمانی مختلف است؟

موها در یک ناحیه از بدن در مراحل رشد متفاوتی قرار دارند و لیزر فقط روی موهایی که کاملا رشد کردند (آناژن ها) تاثیر گذار است. درصورتیکه روی موهایی که هنوز درنیامده اند (تلوژن) و موهایی که فعلا رشدشان متوقف شده (کاتاژن ها) تاثیری ندارند. بنابراین لیزر طی جلسات متعددی باید در ناحیه تابانده شود تا موهایی که تحت تاثیر قرار نگرفته اند وارد فاز آناژن شده و از بین بروند.

15. درصورتیکه دوره لیزر مو را تکمیل نکرده باشم و مدت طولانی بین جلسات لیزر مو فاصله افتاده باشد می توانم مجددا آن را ادامه دهم؟

درصورتیکه بین جلسات فاصله بیشتری انداختید به این معنا نیست که کل فرایند دچار مشکل شده است بلکه می توانید هر زمانی آن را ادامه دهید. البته ابتدا باید با مراجعه به متخصص مشخص شود که موهای شما در چه فازی قرار گرفته است و اگر تعداد زیادی از آنها مجددا وارد فاز آناژن شده باشند؛ باید جلسات لیزر مو را تکرار کنید.

16. آیا برگشت موهای زائد بعد از لیزر امکان دارد؟ 

نه تنها لیزر موهای زائد بلکه هیچ روش حذف موهای زائد دیگری نمی تواند شما را در مورد عدم رشد مجدد مو تا پایان عمر مطمئن کند. اما لیزر موهای زائد نسبت به سایر روش های رفع مو مؤثرتر و طولانی مدت تر است. لیزر مو همچنین موثرترین روش برای کاهش رشد مجدد موها است. چرخه رشد هر مو متفاوت است، به همین دلیل برخی از موها توسط لیزر آسیب نمی بینند و به رشد خود ادامه می دهند. پس تعجبی ندارد که در برخی افراد حتی پس از تکمیل دوره درمان با لیزر ، موهای زائد همچنان دیده شوند. اما خوشبختانه پس از تکمیل دوره لیزر مو، کلیه موها نازک و کمرنگ می شوند به همین علت معمولا فقط سالی یک بار مراجعه به کلینیک برای حذف آنها کافی است.

17. در چه صورتی هزینه حذف موهای زائد بدن توسط بیمه پرداخت خواهد شد؟

فقط در موارد خاصی به علت شرایط بیماری یا مصرف داروهای خاص و تشخیص پزشک و تایید آن ممکن است بیمه ها تا حدودی هزینه درمان را پرداخت کند که این شرایط عبارتند از:

فولیکولیتیس

سندروم کاشینگ

سندروم تخمدان پلی کیستیک

هایپر پلاسیا آدرنال کانجنیتال

سرطان 


18. آیا لیزر موهای نازک را ضخیم می کند؟

در برخی از نواحی بدن که افراد می خواهند لیزر کنند (مانند صورت و کمر)، موهای درشت تیره و هم چنین موهایی که مانند پرزهای هلو هستند (موهای بسیار ریز و بی رنگ که بخش زیادی از بدن را پوشش می دهند) وجود دارند که انتظار می رود با لیزر از بین بروند. هنگام اصلاح این ناحیه برای آماده سازی برای درمان با لیزر، موهایی که به صورت پرز هلویی در آن ناحیه از بدن هستند نیز اصلاح می شوند. این موها با هر بار اصلاح، ضخیم تر و تیره تر میشوند و سریع تر رشد می کنند. موهای ریز که قبلاً دیده نمیشدند، ممکن است پس از رشد دوباره تیره تر به نظر برسند، که می تواند این توهم را ایجاد کند که موهای بیشتری پس از انجام لیزر شروع به رشد کرده اند.

وضعیت پزشکی به نام "هایپرتریکوز پارادوکسیکال" نیز می تواند این رشد ناخواسته مو را که ناشی از درمان با لیزر با شدت کم یا IPL در سطوح بسیار کوچک است؛ موجب شود و در واقع به جای از بین بردن فولیکلول مو، رشد مو را تحریک میکند. پیشینه ژنتیکی نیز ممکن است عاملی در ایجاد این بیماری باشد.هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

تعداد کاراکتر مجاز 300 کاراکتر می باشد.تا الان کاراکتر وارد نموده اید.

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code