تکنولوژی های جالبی که تا سال 2022 برای ما کاملا عادی شده اند

  • 9 اسفند 97
  • 1011 بار مشاهده شده
  • از 0 رأی
تکنولوژی های جالبی که تا سال 2022 برای ما کاملا عادی شده اند

در این مقاله از سری مقالات علم و فناوری سایت محتوا محور یک پنجره می خواهیم درباره تکنولوژی های جدید 2020 با یکدیگر صحبت کنیم:

1- هوش مصنوعی

هوش مصنوعی (AI) در سال های اخیر به موضوعی داغ در فناوری و حتی تخیل کارگردانان هالیوودی تبدیل شده است. در حقیقت، با تمام چیزهایی که امروزه ما در مورد آن می شنویم، فراموش کردن آن آسان است که AI چیز جدیدی نیست. در طول قرن گذشته، از حوزه علم تخیلی به دنیای واقعی منتقل شده است. امروزه با پیشرفته تر شدن آموزش، با استفاده از شبکه های عصبی مصنوعی، وضعیت فعلی هوش مصنوعی مانند یک اثر هنری زیبا می ماند. ولی تا اونجا خیلی قدم های مختلفی هست. هوش های مصنوعی ساده همین الان در کل جهان هستن. از "سیری" گوشی های اپل تا سیستم پیشنهاد دوستی فیسبوک. هوش مصنوعی در خانه های ما، در کار ما و حتی در ترافیک خیابان های ما هست.

از زمان اختراع کامپیوتر در اوایل قرن بیستم، دانشمندان و مهندسان متوجه شده اند که هدف نهایی هوش مصنوعی ، ساخت ماشین هایی است که قادر به تفکر و یادگیری هستند. ماشین هایی که می توانند مانند مغز انسان - پیشرفته ترین سیستم تصمیم گیری در جهان شناخته شده - فکر کنند و تصمیم بگیرند و حتی چیز های جدید یاد بگیرند.


2- یادگیری ماشین ها

در حالی که یادگیری ماشین ها یک زیر مجموعه از AI است، ما همچنین زیر مجموعه ها در حوزه آموزش ماشین، از جمله شبکه های عصبی، پردازش زبان طبیعی (NLP) و یادگیری عمیق را داریم. هر یک از این زیر مجموعه ها فرصتی برای تخصص در حوزه کاری فراهم می کند که فقط و فقط رشد می کنند.

یادگیری ماشین ها یک زیر مجموعه از AI است. با یادگیری ماشین ها ، رایانه ها برنامه ریزی می شوند تا یاد بگیرند کاری را انجام دهند که برای آنها، قبلا برنامه ریزی نشده اند.

یادگیری ماشین ها به سرعت در همه صنایع گسترش می یابد و تقاضای زیادی برای متخصصان ماهر ایجاد می کند. انتظار می رود بازار یادگیری ماشین ها تا سال 2022 به 8،81 میلیارد دلار افزایش یابد. برنامه های کاربردی برای تجزیه و تحلیل داده ها، استخراج داده ها و شناخت الگو تولید و استفاده می شود. قدرت جستجوی وب سایت، تبلیغات در زمان واقعی و تشخیص نفوذ شبکه تنها تعداد کمی از وظایف بسیاری که می تواند انجام دهد، هستند.

آنها به معنای واقعی کلمه، با کشف الگوها و بینش از داده ها، یاد می گیرند. به طور کلی، ما دو نوع یادگیری با نظارت و بی نظارت داریم. علاوه بر تکمیل وظایف بی شماری از طرف ما، هدف، تولید مشاغل است. شغل ماشین سازی در بین مشاغل پر رنگ در LinkedIn رتبه بندی شده است و تقریبا 5000 لیست شغلی مربوط به آن در سال 2018 ارسال شده است. در این شغل ها به خوبی حقوق پرداخت می شود. در سال 2017، حقوق متوسط برای یک مهندس مکانیک ماشین 106،225 دلار بود.


 

3- اینترنت چیزها

اگرچه از اسمش به نظر می رسد یک بازی را بر روی گوشی هوشمند خود بازی می کنید، اما اینترنت چیزها (IOT) آینده تکنولوژی جهانی است. بسیاری از "چیزها" در حال حاضر با اتصال به وای فای ساخته شده اند. به این معنی است که آنها می توانند به اینترنت و به یکدیگر متصل شوند. IOT دستگاه ها، لوازم خانگی، اتومبیل ها و خیلی چیزهای دیگر را قادر می سازد تا به اینترنت متصل شوند و داده ها را مبادله کنند. ما تنها در مراحل اولیه IOT قرار داریم. تعداد دستگاه های IOT به 8.4 میلیارد در سال 2017 رسیده و انتظار می رود تا سال 2020 به 30 میلیارد دستگاه برسد.هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

تعداد کاراکتر مجاز 300 کاراکتر می باشد.تا الان کاراکتر وارد نموده اید.

CAPTCHA
Change the CAPTCHA code